PATRONI MEDIALNI

 • Maratończyk
 • maratony polskie
 • ebiegi

PARTNERZY

 • MSIT
 • MEDICOR
 • RKA
 • mjp
 • image

MEDALE IMPREZ

m1

 

niepodlegla

 

SETKA STULECIA WARSZAWA 2017-2018

PODSTAWOWE INFORMACJE - CO, GDZIE, KIEDY?

    SETKA STULECIA – to cykl 20 biegów (w latach 2017-2018) na dystansie 5 km. Odbywają się na atestowanej trasie przy Centrum Olimpijskim im. Jana Pawła II w Warszawie, Wybrzeże Gdyńskie 4 (droga zamknięta, asfaltowa – 3 agrafki).

 Stała godzina startu – 19:18, dla podkreślenia roku, w którym Polska odzyskała niepodległość.


Terminy biegów w roku 2018 dedykowane gwiazdom sportu niepodległej:

  • 28 lutego (środa) – Piątka z Jędrzejowską, legendarną tenisistką (zmarła 28.02.1980)
  • 14 marca (środa) – Piątka z Marusarzem w 105. rocznicę urodzin i 25. rocznicę śmierci najwybitniejszego narciarza okresu międzywojennego
  • 18 kwietnia (środa) – Piątka z Walasiewicz w 107. rocznicę urodzin lekkoatletki, jednej z największych gwiazd polskiego sportu
  • 16 maja (środa) – Piątka z Wajsówną (15 maja 1932 roku jako pierwsza kobieta na świecie przekroczyła 40 m w rzucie dyskiem, a 16 maja rekord jeszcze poprawiła)
  • 13 czerwca (środa) – Piątka z Kucharem najwszechstronniejszym w historii sportowcem, kojarzonym najbardziej z piłką nożną (nawiązanie do rozpoczynających się w Rosji mistrzostw świata)
  • 25 lipca (środa) – Piątka z Konopacką w 90. rocznicę ustanowienia rekordu świata w rzucie dyskiem (zdobywczyni pierwszego w historii złotego medalu olimpijskiego dla Polski)
  • 1 sierpnia (środa) – Piątka z Kwaśniewską jedną z najwszechstronniejszych polskich lekkoatletek lat 30. XX wieku (brała udział w Powstaniu Warszawskim)
  • 5 września (środa) – Piątka z Papée jednym z pionierów szermierki w Polsce, dwukrotnym medalistą olimpijskim (walczył w Powstaniu Warszawskim)
  • 25 września (wtorek) – Piątka z Lokajskim (lekkoatleta, olimpijczyk, fotograf Powstania Warszawskiego, zginął 25 września 1944)
  • 29 września (sobota) - Piątka 40-lecia Maratonu Pokoju (godz. 12:00) z jednoczesnym zaliczeniem do cyklu oraz możliwość odrobienia minionych biegów o godz. 12:30, 13:00 i 13:30.
  • 29 października (poniedziałek, godz. 18) - Muzeum Sportu i Turystyki, otwarcie wystawy Gwiazdy Sportu Niepodległej oraz uhonorowanie zawodniczek i zawodników, którzy zaliczyli Setkę Stulecia (20 biegów).
  • 11 listopada (niedziela) - Bieg Ojców Niepodległości (5 lub 10 km) kończący definitywnie cykl Setka Stulecia (start o godz. 19:18)
  • 22 grudnia (sobota, godz. 12) - Centrum Olimpijskie, spotkanie wigilijne, uroczystość zakończenia cyklu dla wszystkich osób, niezależnie od liczby biegów, w których uczestniczyli. Ze względów logistycznych wymagane są wcześniejsze zgłoszenia na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 10 grudnia. Można przybyć z rodziną/osobami towarzyszącymi.

PLANY NA ROK 2019

Uwzględniając prośby wielu uczestników Setki Stulecia, aby nie kończyć cyklu w roku 2018, zamierzamy w roku 2019, w którym przypada 80. rocznica wybuchu II wojny światowej, zorganizować podobny cykl pod nazwą Maraton Pokoju - siedem biegów na dystansie 5 km i jeden na 7 km 195 m. Szczegóły podamy z końcem sierpnia.

Można wziąć udział zarówno w całym cyklu, jak i w wybranych biegach.

Ze względów logistycznych (obiekt PKOl nie jest przystosowany do imprez sportowych) liczba uczestników w każdym biegu ograniczona została do 100, co też odnosi się do 100-lecia niepodległości. W zawodach uczestniczyć mogą osoby, które ukończyły 18 lat. Osoby poniżej 18 roku życia muszą mieć zgodę rodziców.

Biuro zawodów obsługuje uczestników w dniu biegu od godziny 18 w Centrum Olimpijskim. Tam również jest możliwość przebrania się, pozostawienia rzeczy w szatni, natomiast w klubie fitness na trzecim piętrze - skorzystania z pryszniców.

JAK SIĘ ZAREJESTROWAĆ i ZAPŁACIĆ

Rejestracja odbywa się przez system DATASPORT, głównego partnera projektu 100-lecia w obsłudze zawodów. Można zarejestrować się od razu na więcej niż jeden bieg cyklu.

Uwaga! Z chwilą rejestracji należy dokonać wpłaty.

Gdyby jednak z jakichś przyczyn dana osoba nie mogła wystartować w wybranym terminie, powinna powiadomić organizatora (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) nie później, niż na 5 dni przed startem. Wówczas ma możliwość wybrania jednej z dwóch opcji:

   A. swój pakiet odstępuje wskazanej osobie,
   B. przenosi opłatę na bieg w innym terminie.
   Nie ma możliwości zwrotu wpisowego.

WYSOKOŚĆ OPŁATY

Podstawowa opłata – 35 zł, zniżkowa dla rodzin (minimum 2 osoby spokrewnione ze sobą), emerytów, rencistów – 20 zł.

Opłata z tytułu uczestnictwa obejmuje m.in.: numer startowy, pomiar czasu przez sędziów PZLA, obsługę medyczną, medal i dwustronny dyplom z charakterystyką danej postaci, posiłek, napoje, zamieszczenie wyników oraz zdjęć na stronie www.biegstulecia.pl

KLASYFIKACJE

A. w każdym biegu dla: kobiet i mężczyzn (indywidualna oraz drużynowa),

B. generalna Setki Stulecia dla osób, które łącznie pokonają 100 km (suma czasów z 20 biegów) – indywidualna i drużynowa, oddzielna dla kobiet i mężczyzn


JAK LICZONA BĘDZIE KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA

Drużyna składa się z dwóch osób tej samej płci (kobiet bądź mężczyzn). Może być profesjonalna, jak i amatorska, z klubu bądź stowarzyszenia, zakładu pracy, firmy. Klasyfikacja po każdym biegu liczona będzie według systemu im mniej punktów, tym wyższa lokata. Za pierwsze miejsce wśród kobiet bądź mężczyzn – 1 pkt, za drugie – 2 pkt, za trzecie – 3 pkt... itd. Identycznie liczona będzie klasyfikacja całego cyklu.

Można wystawić więcej niż jeden zespół, wówczas dwie pierwsze osoby klasyfikowane są jako drużyna I, kolejne dwie jako drużyna II itd.


JAKIE BĘDĄ NAGRODY

Dla wszystkich uczestników za udział w zawodach - medale i dyplomy (przybliżające patrona danego biegu). Dla najszybszej kobiety i najszybszego mężczyzny – puchary. Dodatkowo organizator gwarantuje minimum 20 upominków, które będą losowane 15 minut po ukończeniu biegu przez ostatnią osobę.

Na koniec cyklu wszystkie osoby, które pokonają łącznie dystans 100 km, otrzymają imienne trofea, wykonywane specjalnie na okoliczność 100-lecia niepodległości. Wezmą również w losowaniu upominków oraz głównej nagrody: biletu na przelot do Katmandu w październiku 2019 roku z możliwością zniżkowej opłaty za trekking pamięci Jerzego Kukuczki w 30. rocznicę jego śmierci (24 października 1989, Lhotse).

Za zajęcie miejsc 1-3 w klasyfikacji generalnej cyklu dla kobiet, mężczyzn i drużyn – puchary. Przewidziane są również inne wyróżnienia.

W grudniu 2017 roku wszystkie osoby, które „dobiegły do półmetka”, tj. pokonały w sumie dystans 50 km, otrzymały upominki. Ponadto losowany był bilet na przelot do Katmandu z możliwością wzięcia udziału w Supermaratonie Stulecia Pamięci Polskich Alpinistów oraz trekkingu do bazy pod Everestem (połowa października 2018 roku).


ODRABIANIE BIEGÓW

Dzięki inicjatywie i pomysłowości uczestników Setki Stulecia powstał jedyny w swoim rodzaju cykl. Otóż biegi, które już się odbyły można odrabiać. Wszystko po to, aby skompletować w sumie 100 km, pomimo konieczności odpuszczenia niektórych terminów z różnych przyczyn np. zdrowotnych. Biegi „odrabiane” odbywają się po zakończeniu biegu głównego cyklu. Start o 19:50. Osoby, które decydują się na takie rozwiązanie pokonują danego dnia dystans 2 x 5 km, czyli w sumie 10 km i otrzymują oprócz pakietu na bieg podstawowy, pamiątkowy numer startowy, dyplom i medal do biegu drugiego.

W ten sposób łatwiej skompletować kolekcję medali i dyplomów, a przede wszystkim zaliczyć 100 km. Wynikiem końcowym cyklu jest bowiem suma czasów uzyskanych w 20 biegach w latach 2017-2018.

Zgłoszenia na biegi „odrabiane” przyjmowane są mailowo (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) na 5 dni przed imprezą (aby można było przygotować numery, dyplomy i medale). Dodatkowa opłata za odrabianie biegu – 10 zł płatne gotówką w biurze zawodów.

UWAGA! Regulamin został zaakceptowany przez uczestników Setki Stulecia na spotkaniu 20 grudnia 2017 roku.

KTO ORGANIZUJE ZAWODY

Biuro Biegu Stulecia na zlecenie Klubu Sportowego Ski Test Kraków, obsługującego projekt na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości, działającego w formie stowarzyszenia na podstawie ustawy z dnia 7 kwietnia 1989 roku prawo o stowarzyszeniach, ustawy o sporcie z dnia 25 czerwca 2010 roku oraz statutu i z tego tytułu posiadającego osobowość prawną.

Współorganizatorem zawodów jest Królewski Klub Biegacza działający przy Polskiej Agencji Prasowej, a partnerami PKOl i PZLA. Telefony kontaktowe: 601 363 502 lub 784 400 502.


BIEGI PRZEPROWADZONE W ROKU 2017

  (możliwe do odrabiania w roku 2018):
 • 26 kwietnia – Piątka z Korfantym
 • 27 maja – Piątka z Paderewskim
 • 14 czerwca – Piątka z Hallerem
 • 21 czerwca – Piątka z Kusocińskim
 • 12 lipca – Piątka z Żeligowskim
 • 19 lipca – Piątka z Dmowskim
 • 1 sierpnia – Powstańcza Piątka pamięci polskich sportowców
 • 20 września – Piątka z Witosem
 • 29 listopada – Piątka z Wysockim
 • 5 grudnia – Piątka z Piłsudskim
 • 13 grudnia – Piątka z Hopferem

Etapowy Maraton Pokoju

emp

GŁÓWNI PARTNERZY

MSiT nowe   pko 300x300           

AMBASADORZY PROJEKTU