PATRONI MEDIALNI

  • Maratończyk
  • maratony polskie
  • ebiegi

 

niepodlegla

 

SETKA STULECIA – UCZESTNICY ZMODYFIKOWALI REGULAMIN
setkaPo zawodach kwietniowych i majowych ich uczestnicy zaproponowali kilka modyfikacji w regulaminie Setki Stulecia - 20 biegów na dystansie 5 km jakie odbywać się będą w latach 2017-2018 na atestowanej trasie przy Centrum Olimpijskim im. Jana Pawła II w Warszawie. Większość sugestii okazała się bardzo trafna i zmiany zostały już wprowadzone.

Najważniejsza dotyczy możliwości odrabiania przy każdym biegu zaległości i zaliczania zawodów, które się pominęło z różnych przyczyn, nie tracąc tym samym pamiątkowego numeru startowego, dyplomu i medalu. Większa też będzie szansa pokonania w sumie 100 km. Każde odrabianie musi być jednak zasygnalizowane mailem na 5 dni przed zawodami (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.), aby można było przygotować odpowiednią liczbę numerów, dyplomów i medali.


Zwracamy też uwagę na zawody wigilijne 20 grudnia, kiedy to będzie można zaliczyć brakujący do kolekcji bieg czy biegi. Poza tym będzie to sposobność do wspomnienia koleżanek i kolegów, którzy startowali z nami w minionych latach, ale swoje biegi życia już zakończyli.


Inna zmiana dotyczy klasyfikacji drużynowej, do której liczone będą miejsca dwóch kobiet i dwóch mężczyzn (zamiast trzech) po każdym biegu, jak również na zakończenie cyklu.

Poniżej zmodyfikowane zasady udziału w Setce Stulecia. Dziękujemy za dotychczasowe uwagi, sugestie, propozycje oraz za wiele serdeczności za pomysł organizacji wyjątkowych zawodów.


PODSTAWOWE INFORMACJE - CO, GDZIE, KIEDY?

SETKA STULECIA – to 20 biegów na dystansie 5 km jakie odbywać się będą w latach 2017-2018, przeważnie w środy, na atestowanej przez PZLA trasie przy Centrum Olimpijskim im. Jana Pawła II w Warszawie, zazwyczaj o stałej godzinie startu 19:18. Można wziąć udział zarówno w całym cyklu, jak i w wybranych biegach, odnoszących się głównie do ojców niepodległości, ale nie tylko.

Ze względów logistycznych (obiekt PKOl nie jest przystosowany do imprez sportowych) liczba uczestników w każdym biegu ograniczona została do 100, co też odnosi się do 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości (11.11.2018). W zawodach uczestniczyć mogą osoby, które ukończyły 18 lat. Osoby poniżej 18 roku życia muszą mieć zgodę rodziców.

Biuro zawodów obsługiwać będzie uczestników dwie godziny przed startem w Centrum Olimpijskim przy ul. Wybrzeże Gdyńskie 4 w galerii (poziom -1). Tam również będzie możliwość przebrania się, pozostawienia rzeczy w szatni, natomiast w klubie fitness na trzecim piętrze skorzystania z pryszniców.

TERMINY BIEGÓW W ROKU 2017

26 kwietnia (środa)   godz. 19:18 – Piątka z Korfantym

27 maja (sobota)      godz. 13:00 – Piątka z Paderewskim

14 czerwca (środa)   godz. 19:18 – Piątka z Hallerem

21 czerwca (środa)   godz. 19:18 – Piątka z Kusocińskim

(tego dnia 1940 r. mistrz olimpijski został rozstrzelany w pobliżu Palmir w Puszczy Kampinoskiej)

Uwaga! To będzie wyjątkowy bieg. Dzięki Muzeum Sportu i Turystyki zetkniemy się z pamiątkami jakie pozostały po Januszu Kusocińskim.

12 lipca (środa)        godz. 19:18 – Piątka z Żeligowskim

19 lipca (środa)        godz. 19:18 – Piątka z Dmowskim

1 sierpnia (wtorek)    godz. 19:18 – Powstańcza Piątka pamięci polskich sportowców

20 września (środa)  godz. 19:18 – Piątka z Witosem

29 listopada (środa)  godz. 19:18 – Piątka z Wysockim

5 grudnia (wtorek)     godz. 19:18 – Piątka z Piłsudskim w 150. rocznicę urodzin Marszałka

13 grudnia (środa)    godz. 19:18 – Piątka z Hopferem w 35. rocznicę śmierci współtwórcy

                                                        Maratonu Pokoju (obecnie Maraton Warszawski)

20 grudnia (środa)   godz. 19:18 – Piątka Wigilijna

JAK SIĘ ZAREJESTROWAĆ i  ZAPŁACIĆ

Rejestracja odbywa się przez system DATASPORT, głównego partnera projektu 100-lecia w obsłudze zawodów. Można zarejestrować się od razu na więcej niż jeden bieg. Gdyby jednak z jakichś przyczyn dana osoba nie mogła wystartować w wybranym terminie, musi powiadomić organizatora (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) nie później, niż na 5 dni przed startem. Jednocześnie wybiera jedną z dwóch opcji:  A. swój pakiet odstępuje wskazanej osobie, B. przenosi opłatę na bieg w innym terminie. Nie ma możliwości zwrotu wpisowego. Uwaga! Z chwilą rejestracji należy dokonać opłaty.

WYSOKOŚĆ OPŁATY ZA PAKIET STARTOWY i JEGO ZAWARTOŚĆ

Podstawowa opłata – 40 zł, zniżkowa dla posiadaczy Paszportu Stulecia lub Paszportu Polskie Himalaje – 33 zł. Opłata z tytułu uczestnictwa obejmuje m.in.: numer startowy, pomiar czasu przez sędziów PZLA, obsługę medyczną, medal i dwustronny dyplom z charakterystyką danej postaci, posiłek z deserem i napoje, zamieszczenie wyników oraz zdjęć na stronie www.biegstulecia.pl

KLASYFIKACJE

A. każdego biegu: kobiet i mężczyzn (indywidualna oraz drużynowa), a także generalna

B. Setki Stulecia dla osób, które łącznie pokonają 100 km  (suma czasów z 20 biegów) – indywidualna i drużynowa, oddzielna dla kobiet i mężczyzn

JAK LICZONA BĘDZIE KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA

Dwuosobowa drużyna kobiet bądź mężczyzn może być profesjonalna, jak i amatorska, z klubu bądź stowarzyszenia, zakładu pracy, firmy. Klasyfikacja po każdym biegu liczona będzie według systemu im mniej punktów, tym wyższa lokata. Za pierwsze miejsce wśród kobiet bądź mężczyzn – 1 pkt, za drugie – 2 pkt, za trzecie – 3 pkt... itd. Identycznie liczona będzie klasyfikacja całego cyklu. Wielokrotność 2 osób (4, 6, 8 itd.) daje odpowiednią liczbę zespołów.

JAKIE BĘDĄ NAGRODY

Poza medalami i dyplomami (odnoszącymi się do danej postaci) dla wszystkich uczestników za udział w każdym biegu oraz pucharami dla najszybszej kobiety i najszybszego mężczyzny, organizator gwarantuje minimum 20 upominków, które będą losowane 15 minut po ukończeniu biegu przez ostatnią osobę.

Na koniec cyklu wszystkie osoby, które pokonają łącznie dystans 100 km, otrzymają specjalne, imienne trofea. Natomiast 20 grudnia 2017 roku losowana będzie wyjątkowa nagroda wśród osób, które będą miały zaliczone 50 km – BILET NA PRZELOT DO KATMANDU NA SUPERMARATON STULECIA PAMIĘCI POLSKICH ALPINISTÓW (połowa października 2018 roku). Ponadto rozlosowanych zostanie kilka puchowych kurtek firmy Yeti i plecaków projektu Polskie Himalaje, a także innych upominków.

ODRABIANIE  BIEGÓW

Przy każdym biegu można będzie odrabiać zaległości i zaliczać zawody, które się pominęło z różnych przyczyn, otrzymując pamiątkowy numer startowy, dyplom i medal. W ten sposób łatwiej będzie skompletować chociażby medale, jak również mieć większą szansę zaliczenia 100 km w 20 biegach. Taki pomysł jednego z uczestników został wdrożony od razu przez organizatorów i zyskał aprobatę. Tak więc za każdym razem można będzie pokonać dwie piątki, czyli w sumie 10 km z krótką przerwą (pierwszy start o 19:18, drugi o 19:45) po uprzednim zgłoszeniu mailowym takiego zamiaru na 5 dni przed zawodami (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.), aby można było przygotować numery, dyplomy i medale.

KTO ORGANIZUJE ZAWODY

Biuro Biegu Stulecia na zlecenie Klubu Sportowego Ski Test z siedzibą w Krakowie, obsługującego projekt na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości, działającego w formie stowarzyszenia na podstawie ustawy z dnia 7 kwietnia 1989 roku prawo o stowarzyszeniach, ustawy o sporcie z dnia 25 czerwca 2010 roku oraz statutu i z tego tytułu posiadającego osobowość prawną. Współorganizatorem zawodów jest Królewski Klub Biegacza działający przy Polskiej Agencji Prasowej, a partnerami PKOl i PZLA. Telefony kontaktowe: 601 363 502 lub 784 400 502.

Medal Biegu Stulecia 2022

2022 Bieg Stulecia medal

Narodowy Bieg Stulecia 2022

koszulka2020