PATRONI MEDIALNI

  • Maratończyk
  • maratony polskie
  • ebiegi

 

niepodlegla

 

MILA i PIĄTKA Z PIŁSUDSKIM – BERNARDELLI WYGRAŁ DWA BIEGI

mila 11Michał Bernardelli (AZS SGH Warszawa/na zdjęciu z nr 129) wygrał w stolicy dwa biegi - Milę i Piątkę z Piłsudskim na trasie przy Centrum Olimpijskim. Puchar Ministerstwa Sportu i Turystyki za zwycięstwo w 2. Festiwalu Biegowym Gimnazjów im. Józefa Piłsudskiego zdobyła szkoła w Sierakowicach.

"Dopiero co wróciłem z Australii, gdzie w Perth zdobyłem trzy złote medale lekkoatletycznych mistrzostw świata weteranów w crossie na 8 km, 5000 m oraz 10 000 m. Po wielkim skoku z ponad 20 stopni w Perth, do prawie zera w Warszawie nie myślałem o żadnych zawodach, ale... dostałem +ochrzantus+ od przebywającej na zgrupowaniu żony (Iwona z domu Lewandowska, 21. w olimpijskim maratonie w Rio de Janeiro - PAP), która wojskowym rozkazem kazała mi na sportowo uczcić święto niepodległości" - wyjawił Bernardelli.

Pracownik naukowy Szkoły Głównej Handlowej, także kierownik Centrum Wychowania Fizycznego i Sportu przy tej uczelni, wykonał rozkaz z nawiązką. Najpierw wygrał bieg Mila z Piłsudskim (dystans 2016 m odnoszący się do roku), a po godzinie na 5 km, poprawiając wynikiem 16.19 o blisko minutę rekord trasy.

W gronie kobiet zwyciężyła niespodziewanie 10-letnia Julia Grzywińska (WTŁ Stegny Warszawa), która uzyskała czas 8,48, zaledwie dwie sekundy gorszy od rekordu trasy. Drugą na mecie zawodniczkę wyprzedziła aż o ponad minutę.

"Córka miała dziś truchtać, ale... to jest taki typ, że jak już startuje w zawodach, to na śmierć i życie. Od dwóch lat trenuje łyżwiarstwo szybkie, latem rolki, gra jeszcze w piłkę i... wszędzie jej pełno" - powiedziała Adrianna Grzywińska.

Zawody zaliczane były także do klasyfikacji 2. Ogólnopolskiego Festiwalu Biegowego Gimnazjów im. Józefa Piłsudskiego. 11 listopada młodzież startowała w Mili Niepodległości (1918 m), a wieczorem w teście Coopera na stadionie AWF - uczelni powstałej z inicjatywy Marszałka. Tak jak rok temu pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej zajęli i puchar ministerstwa sportu zdobyli uczniowie ze szkoły w Sierakowicach (woj. pomorskie). Na drugiej pozycji uplasowało się gimnazjum w Małkini Górnej (woj. mazowieckie), a na trzeciej w Dubecznie (woj. lubelskie).

Zawody były kolejną imprezą zainaugurowanego rok temu projektu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Mila Niepodległości z Piłsudskim (2016 m - trasa z atestem PZLA)

mężczyźni

1. Michał Bernardelli (AZS AGH Warszawa) 6.12

2. Aleksander Frank (Reńska Wieś/woj. opolskie) 7.28

3. Piotr Grzelczyk (Team Ząbki) 7.49

kobiety

1. Julia Grzywińska (WTŁ Stegny Warszawa) 8.48

2. Renata Tula (MYKMYK Warszawa) 9.56

2. Krystyna Plath-Koperska (Sławno) 9.56

Piątka z Piłsudskim (5 km - trasa z atestem PZLA)

mężczyźni

1. Michał Bernardelli (AZS AGH Warszawa) 16.19

2. Artur Mikina (PWPW Warszawa) 21.08

3. Andrzej Przybysz (Warszawa) 21.25

kobiety

1. Liliana Kołacz (Warszawa) 21.42

2. Renata Tula (MYKMYK Warszawa) 25.32

3. Maria Krzysztoforska (Wataha Runnewrs Alwernia) 25.59

Pełne wyniki

Medal Biegu Stulecia 2022

2022 Bieg Stulecia medal

Narodowy Bieg Stulecia 2022

koszulka2020