PATRONI MEDIALNI

  • Maratończyk
  • maratony polskie
  • ebiegi

 

niepodlegla

 

REMANENT BIEGÓW PRZY CENTRUM OLIMPIJSKIM 

Sziszapangma 2022 69 10
Pora rozliczyć się z przeszłością i pomyśleć o przyszłości biegów na atestowanej, pięciokilometrowej trasie przy Centrum Olimpijskim w Warszawie. Z przeszłości pozostały kilkunastu osobom dwa lub jeden bieg do pełnego cyklu Korony Himalajów i Karakorum oraz Etapowego Maratonu 80-lecia Armii Krajowej. Na przeszkodzie stanęły im przeważnie przypadki losowe, rodzinne oraz zdrowotne. Żal zatem utracić to, co się już osiągnęło, w szczególności, że i jedno, i drugie trofeum jest na wyciągnięcie ręki.

Z tego też względu zarząd Klubu Sportowego Polskie Himalaje proponuje dodatkowy, ale też wyjątkowy bieg pamięci Tomasza Kowalskiego i Macieja Berbeki w 10. rocznicę wielkiego sukcesu i wielkiego dramatu. 5 marca 2013 roku po raz pierwszy w historii cztery osoby stanęły zimą na niezdobytym dotąd o tej porze roku ośmiotysięczniku Broad Peak (8051 m). Dokonali tego: 27-letni Tomasz Kowalski, 29-letni Adam Bielecki, 33-letni Artur Małek i 58-letni Maciej Berbeka. Na zawsze pozostali na górze Tomasz Kowalski i Maciej Berbeka.

Proponowany termin to sobota 4 marca godzina 12. Dystans 5 km na trasie przy Centrum Olimpijskim. Uzyskany czas byłby zaliczony do brakującego wyniku cyklu Korona Himalajów lub Maraton Armii Krajowej. Osoby, którym brakuje dwóch rezultatów, mogły wystartować ponownie, o godzinie 12:30 lub o 13. Gdyby większości osób data 4 marca niezbyt odpowiadała, to może być niedziela 5 marca.

Definitywne zakończenie obu cykli klub proponuje 6 marca o godzinie 19 w klubokawiarni Południk Zero przy ul. Wilczej 25. Tego wieczoru wręczone zostałyby wszelkie zaległości – certyfikaty Korony Himalajów, dyplomy Etapowego Maratonu Armii Krajowej, medale, statuetki, a także dodatkowe upominki za udział w biegach w listopadzie i grudniu.

Spotkanie byłoby jednocześnie dyskusją nad kolejnymi biegami w roku 2023. W efekcie opracowany zostałby wspólnymi siłami regulamin. Prośba zatem o mailowe ustosunkowanie się do przedłożonych propozycji, jak również do nieoficjalnej klasyfikacji generalnej Etapowego Maratonu 80-lecia Armii Krajowej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Medal Biegu Stulecia 2022

2022 Bieg Stulecia medal

Narodowy Bieg Stulecia 2022

koszulka2020