PATRONI MEDIALNI

  • Maratończyk
  • maratony polskie
  • ebiegi

 

niepodlegla

 

NARODOWY BIEG STULECIA NA MECIE

podskarbinska 11


Wyniki
Galeria

Bieg Ojców Niepodległości o Nagrodę Supermaratonu Stulecia był jednocześnie pierwszymi mistrzostwami Klubu Sportowego Polskie Himalaje im. Wandy Rutkiewicz, zorganizowanymi w formule open na dystansie 5000 m na bieżni stadionu Podskarbińska Ośrodka Sportu i Rekreacji Dzielnicy Praga Południe m. st. Warszawy. Na podium stanęli: Adam Głuchowski (18 minut 59 sekund), Przemysław Chmiel (19.10) i Michał Izdebski (19.25), a w gronie kobiet Agnieszka Żuraniewska (22.19), Ewa Szyszko (22.39) i Karolina Izdebska (24.28).

Zawody te zakończyły pięcioletni cykl Narodowego Biegu Stulecia od Bałtyku do Tatr 2018-2022. Wybór nowego miejsca, jakim był stadion na warszawskim Grochowie, został generalnie przez uczestników bardzo pozytywnie oceniony. Niektórzy cieszyli się, że zaliczyli debiut na tartanowej bieżni, a jeszcze inni przyjechali specjalnie na tę imprezę z dalekich miejscowości, jak np. Adam Musur z odległej o 320 km Oleśnicy, gdzie jest członkiem zarządu miejscowego Klubu Biegacza Szerszeń. I już się zapowiedział na kolejne wydarzenie 17 grudnia - zakończenie Etapowego Maratonu 80-lecia Armii Krajowej podczas benefisu Janusza Onyszkiewicza w kinie Luna przy Marszałkowskiej.

 

"Istnieje wiele powodów, dla których warto brać udział w biegach organizowanych przez Klub Polskie Himalaje - podsumował na swym portalu Wiesław Kamiński znany jako Citos von Grodno https://www.facebook.com/media/set/?vanity=100000066671421&set=a.6068783716467124 Głębsze przesłanie towarzyszące każdej imprezie, rodzinna atmosfera, spotkania z biegowymi przyjaciółmi, sprawna organizacja, najlepszy w mieście catering, rewelacyjne fotoreportaże by Dorota Szota na maratonczyk.pl i inne atuty sprawiają, że trzeba te wydarzenia umieścić w swoim kalendarzu. Tegoroczna edycja Biegu Ojców Niepodległości w ramach projektu Bieg Stulecia 2018-2022 odbyła się na stadionie "Podskarbińska". Tu rzeczywiście zaszła dobra zmiana - tartanowa nawierzchnia pomogła uzyskać zadowalający wynik. A może to wpływ pobliskiego słynnego Drzewa Cudów?"

podskarbinska 2

W minionych latach zawody na bieżni stadionu organizowane były w Warszawie sporadycznie. W latach dziewięćdziesiątych odbywały się dość często, m.in. na obiektach Skry, Warszawianki, Ursynowa, AWF, a jeszcze wcześniej na ceglanej bieżni Stadionu X-lecia. Klub Polskie Himalaje oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji Dzielnicy Praga-Południe mają nadzieję na powrót do dawnych lat i w roku 2023 zorganizowana zostanie niejedna impreza na obiekcie "Podskarbińska".

podskarbinska 3


Ostatnie zawody w roku 2022 odbędą się na 5-kilometrowej trasie przy Centrum Olimpijskim - Hakuna Matata i Memoriał Tomasza Hopfera oraz bieg pamięci gen. broni Władysława Sikorskiego Naczelnego Wodza PZP w czwartek 15 grudnia o godzinie 20 (we wtorek i środę są półfinałowe mecze piłkarskich mistrzostw świata).

Początkowo bieg pamięci gen. Sikorskiego kończący Etapowy Maraton 80-lecia Armii Krajowej, planowany był na 23 listopada. Jednak znaczny wzrost kosztów organizacji wymusił zmianę zamierzeń, aby udział w imprezie był w miarę możliwości na kieszeń każdej osoby i nie przekroczył 45 zł. A ta cena, ustalona w styczniu 2022 roku pozostała do dziś, mimo inflacji. Spotkanie 15 grudnia będzie też okazją do złożenia sobie świątecznych życzeń na tydzień przed Wigilią.

podskarbinska 13

podskarbinska 12

podskarbinska 7

podskarbinska 1

 

podskarbinska 14

podskarbinska 4

podskarbinska 6

podskarbinska 10

podskarbinska 9

podskarbinska 5

podskarbinska 8

 

Medal Biegu Stulecia 2022

2022 Bieg Stulecia medal

Narodowy Bieg Stulecia 2022

koszulka2020