niepodlegla

KOLEJNY REKORD "OLIMPIJSKIEJ TRASY"

Bieg Gaszerbrum II pkol 259

Wyniki

Wydarzeniem biegu Gaszerbrum II, zaliczanego do cyklu Korony Himalajów i Karakorum, był drugi w roku 2020 kobiecy rekord trasy przy Centrum Olimpijskim w Warszawie. 29 lipca Joanna Trzcińska dystans 5 km pokonała w 18.51, poprawiając osiągnięcie Marceliny Konopki, która 17 czerwca uzyskała wynik 19.06. Do tego dnia, od czerwca 2019 roku, najlepszy czas miała Magdalena Wielechowska - 19.57.

Drugie miejsce zajęła Agnieszka Żuraniewska – 20.51, a trzecie Kamila Janisz – 21.55. W gronie mężczyzn zwyciężył Marcin Wysocki – 16.54. Na drugiej pozycji uplasował się lider klasyfikacji generalnej Wojciech Skory – 17.30, na trzeciej Krystian Jusiński – 17.41, a na szóstej ksiądz Krystian Strycharski z parafii św. Jana Kantego w Warszawie, który w 2019 roku odbył niezwykłą pielgrzymkę biegową do Rzymu.

Wystartował wówczas z Częstochowy z plecakiem, w którym miał tylko kilka niezbędnych rzeczy, m.in. naczynia liturgiczne do odprawiania codziennej mszy św. Pokonując każdej doby ok. 60 km, trasę długości ok. 1800 km przebył bez żadnej asysty i bez wcześniejszych specjalnych przedsięwzięć organizacyjnych.

Zadziwia również Bogdan Barewski. Od wielu lat udowadnia, że nie ma dla niego rzeczy niemożliwych. Stawia sobie ambitne cele i konsekwentnie je realizuje. Ścigał się w Himalajach i na Antarktydzie, trenował z Kenijczykami w legendarnym Iten, zdobywał medale mistrzostw świata masters. Mimo upływu czasu utrzymuje fantastyczną formę. W gronie 130 uczestników biegu Gaszerbrum II zajął 30. miejsce wynikiem 21.15.

Kolejne zawody cyklu Korona Himalajów i Karakorum dopiero 23 września. Natomiast większość osób spotka się zapewne 16 sierpnia przy Centrum Olimpijskim, by wziąć udział w Sportowym Festiwalu Stulecia Cudu nad Wisłą (od godziny 16) oraz Biegu Stulecia Bitwy Warszawskiej (start o 20). Głównym partnerem niedzielnej imprezy jest Ministerstwo Sportu, które szykuje specjalne upominki dla dzieci i młodzieży. Zgłoszenia poprzez portal datasport.pl do 7 sierpnia.