PATRONI MEDIALNI

  • Maratończyk
  • maratony polskie
  • ebiegi

 

niepodlegla

 

REKORD TRASY W BIEGU NA K2

bieg k2

Galeria Zdjęć cz. I
Galeria Zdjęć cz. II
Wyniki

W biegu na K2 zaliczanym do Korony Himalajów i Karakorum wróciliśmy prawie do normalności, chociaż brakuje jeszcze pogawędek przy grillowaniu. Ale... Czuło się radość, że znowu "nasza rodzina" jest razem. Przybyło do niej kilkanaście nowych osób, które zamierzają uczestniczyć w całym cyklu, jedynym w Polsce, gdzie można dany bieg odrabiać, nadrabiać i jeszcze rywalizować korespondencyjnie.

Wydarzeniem zawodów był kobiecy rekord trasy przy Centrum Olimpijskim w Warszawie. Wynikiem 19.06 ustanowiła go Marcelina Kopka z teamu Żórawskiego. Poprawiła ona rezultat Magdaleny Wielechowskiej, która rok temu, także w czerwcu, pokonała dystans 5 km w 19.57.

W gronie mężczyzn od startu do mety prowadził zdecydowanie Kamil Zieliński, również z teamu Żórawskiego, osiągając czas 16.43. Do rekordu trasy należącego od 2016 roku do Michała Bernardelliego zabrakło 24 sekund.

Drugie miejsce było pod znakiem zapytania od początku do końca, bowiem za Wojciechem Skorym krok w krok podążał Tomasz Lipiec. Były chodziarz (zdobywca Pucharu Europy 1998 oraz drugi w Pucharze Świata 1999 i trzeci w 2002) zaatakował w odpowiednim momencie i o pięć sekund wyprzedził Wojtka, który jest liderem klasyfikacji generalnej po trzech biegach. Mimo deszczu sporo osób poprawiło „życiówki” na tej trasie. Pomógł im zapewne Red Bull, który dodał skrzydeł…

Hasło "biegam i pomagam" nabiera rumieńców. W majowych zawodach uzbierało się 80 zł, a w czerwcowych - 130 zł. Te pieniążki trafiły już do adoptowanego przez Biegaczy Stulecia kenijskiego chłopca o imieniu Kibwana. Do grona osób wspierających dołączyli medaliści olimpijscy, mistrzostw świata i Europy Robert Korzeniowski oraz Piotr Małachowski. Kto chciałby dorzucić jeszcze swoją złotówkę zawsze może to uczynić poprzez https://zrzutka.pl/3a965n

Następny bieg - 8 lipca i kolejny ośmiotysięcznik Nanga Parbat. Naga góra znana jest też jako zabójcza lub diabelska. Na jej szczycie na zawsze pozostał m.in. Tomasz Mackiewicz.

Medal Biegu Stulecia 2022

2022 Bieg Stulecia medal

Narodowy Bieg Stulecia 2022

koszulka2020