PATRONI MEDIALNI

  • Maratończyk
  • maratony polskie
  • ebiegi

 

niepodlegla

 

KĘPNO UCZCI ODZYSKANIE NIEPODLEGŁOŚCI BIEGIEM ŚW. MARCINA

kepnoNarodowy Bieg Stulecia od Bałtyku do Tatr w Kępnie odbędzie się wraz z piątą edycją Biegu Ulicznego Św. Marcina. Uczestnicy, a tych jest już trzystu, będą rywalizowali na 10-kilometrowej trasie ze startem i metą na stadionie miejskim.

„Serdecznie zapraszamy do Kępna, nie tylko miłośników biegania, ale także ich rodziny, znajomych, aby poznać okolice i zobaczyć największy, a zarazem najpiękniejszy Rynek w Wielkopolsce z odrestaurowanym Ratuszem. Z przyjemnością przywitamy każdą osobę, która będzie chciała uczcić 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości w naszym mieście” – zachęca Daria Ostach z biura zawodów.

Organizatorem biegu jest Projekt Kępno Spółka z o.o, przy współpracy Urzędu Miasta i Gminy, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, Komendy Powiatowej Policji oraz Parafii Rzymskokatolickiej pw. św. Marcina w Kępnie.

Koszulki i medale będą identyczne jak we wszystkich zawodach rozgrywanych w ramach Narodowego Biegu Stulecia. Dodatkowo będzie sporządzona klasyfikacja służb mundurowych, indywidualna oraz drużynowa.

Gmina Kępno rozbudowuje bazę sportowo-rekreacyjną. Do dyspozycji mieszkańców jest między innymi zmodernizowany stadion miejski, hala widowiskowo-sportowa, boiska, a w sezonie zimowym lodowisko. Jeszcze w tym roku zakończona zostanie budowa krytej pływalni. To w tutejszym klubie Marcinki rozwinął się talent nadziei piłkarskiej reprezentacji Polski Rafała Kurzawy, który ostatnio podpisał kontrakt z francuskim zespołem Amiens.

Medal Biegu Stulecia 2022

2022 Bieg Stulecia medal

Narodowy Bieg Stulecia 2022

koszulka2020