PATRONI MEDIALNI

  • Maratończyk
  • maratony polskie
  • ebiegi

PARTNERZY

  • MSIT
  • MEDICOR
  • RKA
  • mjp
  • image

MEDALE IMPREZ

m1

 

niepodlegla

 

MALOWNICZA TRASA BIEGU STULECIA W GÓRZE KALWARII

gorakalwariaJuż po raz 26. Góra Kalwaria organizuje 11 listopada Bieg Niepodległościowy. Tym razem będzie wyjątkowy, bo w ramach Narodowego Biegu Stulecia od Bałtyku do Tatr i po raz pierwszy na 10-kilometrowej, malowniczej trasie z widokiem na Wisłę. Zapisy trwają od maja, ale trzeba się pospieszyć, bowiem limit pakietów startowych wynosi tylko 200.

„Zachęcamy do wzięcia udziału w biegu w Górze Kalwarii. Przede wszystkim dlatego, że po raz pierwszy będzie to dystans 10 km na bardzo atrakcyjnej, atestowanej trasie z widokiem na dolinę Wisły oraz ulicami miasta z zawsze licznie dopingującymi kibicami. Ponadto, co niezwykle istotne, jesteśmy w szczytnym przedsięwzięciu jakim jest Bieg Stulecia.

- Oprócz podniesienia rangi i prestiżu biegu z tego powodu dla zawodników będzie również ciekawa klasyfikacja na podstawie rezultatów ze wszystkich miejscowości biorących udział w Biegu Stulecia” – podkreślił dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Górze Kalwarii Paweł Maciejewski.

Oprócz biegu głównego (wcześniej rozgrywanego na 3 lub 5 km), w programie są także młodzieżowe na dystansach od 200 do 1000 m. Rokrocznie startuje w nich ponad 300 dzieci. Tradycją jest, że zawody poprzedza bieg honorowy mieszkańców Domu Pomocy Społecznej z Góry Kalwarii, w którym to zawsze kilkunastu przedstawicieli z tej placówki pokonuje wspólnie 300-metrową trasę. Dla nich organizator przygotowuje specjalne medale.

Inną tradycją jest losowanie nagród od sponsorów wśród uczestników biegu głównego. Są to zarówno gadżety sportowe jak i vouchery do restauracji, hoteli czy wejściówki na basen oraz kosze z artykułami spożywczymi. Ponadto wszyscy uczestnicy częstowani są wojskową grochówką.

„Biegi w takich małych miejscowościach zawsze charakteryzują się swoistym klimatem, miłą i przyjazną atmosferą i takim biegiem będzie niewątpliwie nasz, w Górze Kalwarii” – dodał Paweł Maciejewski.

Góra Kalwaria to malowniczo położona, dynamicznie rozwijająca się gmina w pobliżu Warszawy. Turystów i pielgrzymów przyciągają przede wszystkim średniowieczny Zamek Książąt Mazowieckich, pozostałości utworzonej w XVII wieku kalwarii – z grobem św. Stanisława Papczyńskiego – oraz ślady obecności licznej społeczności żydowskiej. Przez prawie dwa stulecia istniały tutaj koszary.

Link do rejestracji

Medal Biegu Stulecia 2019

medal 2019

Narodowy Bieg Stulecia 2019

narodowy bieg

Etapowy Maraton Pokoju

emp

koszulkaMP

REKLAMA

Zdrofit

 

GŁÓWNI PARTNERZY

MSiT nowe   pko 300x300           

AMBASADORZY PROJEKTU