PATRONI MEDIALNI

  • Maratończyk
  • maratony polskie
  • ebiegi

PARTNERZY

  • MSIT
  • MEDICOR
  • RKA
  • mjp
  • image

MEDALE IMPREZ

m1

 

niepodlegla

 

POBIEGNIJ TAM, GDZIE SIĘ URODZILI CZERKAWSKI, RÓŻEWICZOWIE - RADOMSKO ZAPRASZA

100 lecie radsaomsko11 listopada o godz. 11.11 rozpocznie się Radomszczański Bieg Niepodległości w ramach Narodowego Biegu Stulecia od Bałtyku do Tatr. Organizatorzy, Kolarsko-Biegowy Klub Sportowy i MOSiR Radomsko przygotowali 10-kilometrową, atestowaną trasę ulicami miasta. Każdy uczestnik otrzyma pakiet stulecia - koszulkę białą lub czerwoną, plecaczek, numer startowy, dyplom z autografem wyjątkowej osoby i piękny medal. Rejestracja kończy się 31 sierpnia. Imprezie patronuje wiele znanych osób ze środowiska sportowego, związanych z tym regionem, m.in. halowa mistrzyni Polski na 3000 m (Toruń 2015) oraz brązowa medalistka w sztafecie 4×400 m (Bydgoszcz 2011) Karolina Półrola (obecnie Giza), która zapowiedziała udział w biegu w Radomiu, gdzie w latach 2006-2009 trenowała w miejscowym UKS Dziesiątka.

 

Radomsko ma bogatą historię. Pierwsza pisemna wzmianka o nim pochodzi z 1243 roku, a prawa miejskie uzyskało w 1266 roku z nadania Leszka Czarnego. Posiada wiele interesujących miejsc, które warto zobaczyć, choćby podczas pobytu związanego z udziałem w biegu, m.in. Klasztor Franciszkanów, cmentarz żydowski, chatę tatarską, kamienice z przełomu XIX i XX wieku, Pałacyk-Hotel Zameczek, Willę-Bibliotekę Publiczną, Ratusz.

Urodzili się tu m.in. bracia Różewiczowie - poeta Tadeusz i reżyser filmowy Stanisław, artysta malarz Zbigniew Dłubak czy znany fotograf Edmund Osterloff. Ważną postacią związana z tym regionem jest kapitan Armii Krajowej Stanisław Sojczyński „Warszyc”, który za organizację i prowadzenie walki o niepodległą Polskę został po wojnie skazany na karę śmierci.

Radomsko to miejsce urodzenia także znanych sportowców - jednego z najwybitniejszych polskich hokeistów w historii Mariusza Czerkawskiego i wielokrotnego reprezentanta kraju w piłce nożnej, wychowanka miejscowych klubów Sławomira Majaka.

Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych do udziału w biegu, podkreślając centralne położenie i dobre skomunikowanie miasta z innymi rejonami kraju. Zapisy.

Medal Biegu Stulecia 2019

medal 2019

Narodowy Bieg Stulecia 2019

narodowy bieg

Etapowy Maraton Pokoju

emp

koszulkaMP

REKLAMA

Zdrofit

 

GŁÓWNI PARTNERZY

MSiT nowe   pko 300x300           

AMBASADORZY PROJEKTU