PATRONI MEDIALNI

  • Maratończyk
  • maratony polskie
  • ebiegi

PARTNERZY

  • MSIT
  • MEDICOR
  • RKA
  • mjp
  • image

MEDALE IMPREZ

m1

 

niepodlegla

 

GRYFINO ZAPRASZA NA BIEG STULECIA

gryfino 1Michał Bieniek - skoczek wzwyż (2,36-drugi wynik w historii polskiej lekkoatletyki), olimpijczyk igrzysk w Pekinie (2008). Jarosław Janicki - wielce utytułowany ultramaratończyk, rekordzista Polski na dystansie 100 km (6:22.33). Marek Klonowski - podróżnik, alpinista, odbył między innymi samotnie wyprawę rowerem na Kaukaz oraz dookoła Morza Czarnego, podczas której zdobył Elbrus. Henryk Sawka - popularny rysownik, satyryk, ilustrator. Jaka nić łączy te osoby? Wszyscy urodzili się w Gryfinie, słynącym także z bardzo dobrej organizacji imprez sportowo-rekreacyjnych. Jest również jednym z pierwszych miast, które aktywnie włączyło się do Narodowego Biegu Stulecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Gryfino zapisy rozpoczęło u progu wiosny - 13 marca i w tym dniu na liście widniało już 40 nazwisk.

 

Pierwszą osobą był reprezentant miejscowego klubu biegacza Hermes 40-letni Krzysztof Czosnowski. Do niedawna pracował jako naczelnik Wydziału Planowania Przestrzennego, Strategii, Rozwoju i Inwestycji w Gryfinie, a obecnie prowadzi działalność prywatną. Kilka minut później zarejestrowali się Robert Szustak i Jerzy Surdacki. Obaj są także mieszkańcami Gryfina.

W tym roku Gryfino zorganizuje bieg niepodległości po raz trzeci. Dwa lata temu zawody odbyły się w Cedyni. Wówczas uczestnicy w drodze na start złożyli biało-czerwone kwiaty u stóp pomnika Polskiego Zwycięstwa nad Odrą na Górze Czcibora, symbolicznie nawiązując do 1050. rocznicy chrztu Polski i Mieszka I. W zeszłym roku 99. rocznicę świętowano w Moryniu organizując bieg przy współpracy z tamtejszymi władzami.

Do połowy czerwca poprzez stronę www.biegniepodleglosci-gryfino.pl zarejestrowało się 200 osób.

Gryfino znane jest także z Transgranicznego Festiwalu Biegowego (10 km i półmaraton). W tym roku impreza odbyła się 3 maja. Inna oferta dla wszystkich to wieczorne bieganie w każdą środę w parku o godzinie 19, bez względu na porę roku oraz pogodę.

Medal Biegu Stulecia 2019

medal 2019

Narodowy Bieg Stulecia 2019

narodowy bieg

Etapowy Maraton Pokoju

emp

koszulkaMP

REKLAMA

Zdrofit

 

GŁÓWNI PARTNERZY

MSiT nowe   pko 300x300           

AMBASADORZY PROJEKTU